• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Yerel SEO Nedir?

Seo    0

  • avatar

  Seo  14-10-2018, Saat:01:12

  Kredi:
  #1
  Yerel arama motoru optimizasyonu, organik arama optimizasyonuyla aynı değildir. Yerel SEO hizmetleri, yerel / bölgesel müşterilere dayanan işletmeler için önemlidir. Yerel SEO, genel organik arama optimizasyonundan daha günceldir.

  Yerel SEO, yerelleştirilmiş müşterilere güvenen küçük işletmeler için büyük bir fırsattır. Restoranlar, oto tamirciler, elektrikçiler ve tesisatçılar, Yerel SEO'dan yararlanan işletme türlerine birkaç örnektir. Yerel SEO, Google'nin kullanıcıların coğrafi konumuna yakın bir yerde işletme bulmasına yardımcı olmayı amaçlayan algoritmalarına uygun bir şekilde web sitesini düzenlemektir.

  Yerel arama motoru optimizasyonu için arama motorlarının yerel işletmeler için kullandığı uygulamalara etkin olarak katılmak gerekir. Örneğin Google tarafından kullanıma sunulan Benim İşletmem isimli servis; işletmelere, ürün ve hizmetleri, çalışma saatleri, işletmenin tanımı, kabul edilen ödeme yöntemleri, işletmenin resimleri ve organik aramada yer almayan diğer bilgiler hakkında bilgi paylaşma fırsatı sunar.

  Yerel SEO Kriterleri: Yorumlar

  Yukarıda bahsettiğimiz Benim İşletmem bünyesinde yapılan firma değerlendirmeleri yerel sıralamaları etkiler. İncelemeler bir işletmenin başarısına yardımcı olabileceği veya zarar verebileceği için yorumları etkin bir şekilde yönetmesi önemlidir. Sorunların yanıtlanması ve ele alınması dahil olmak üzere gözden geçirmelerin yönetimi, bir markanın imajının önemli bir parçasıdır.

  Müşteri incelemelerine yanıt vermeyi ihmal etmeyin ve işinize olumlu bir inceleme ve destek için müşterinize teşekkür etme fırsatını asla geri tepmeyin. Başarılı bir yerel arama optimizasyonu için, kaliteli ve doğru bilgi içeren bir Google Benim İşletmem (GMB) sayfasına ve olumlu iş incelemelerine sahip olmayı gerektirir.
  Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir başarıda yoktur
  Beğeni

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Foruma Git: