• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Sesli SEO Nedir?

Seo    0

  • avatar

  Seo  14-10-2018, Saat:01:13

  Kredi:
  #1
  Arama motoru teknolojisi, son birkaç yıl içinde büyük bir gelişme gösterdi ve Google gibi şirketlerin güncellemeleri, kullanıcıların en iyi sonuçları almasına yardımcı olmak için sürekli gelişmelere sahne oluyor. Sesli arama, dünya genelinde tüm toplam aramaların iyi bir yüzdesini oluşturmaktadır.

  Basit ve Hızlı: Sesli Arama

  Google'da sesli arama yapmak, yazılı arama yapmak kadar basit ve hızlıdır. Tek yapmanız gereken, arama çubuğundaki mikrofon simgesine tıklamak ve sonra konuşmaktır. Kısa sorgulama söz konusu olduğunda, sesli arama iyi sonuçlar elde etmede oldukça etkilidir.

  En İyi İşletmeyi / Yeri / Mekanı Aramak

  Sesli aramalar söz konusu olduğunda en iyi şekilde işe yaradığını belirtmek gerekir; çünkü çok sayıda kullanıcı en iyi yemek yerleri, önemli kişiler ve diğer önemli yerler gibi basit aramalar yapmak için sesli arama özelliğini kullanır. Sesli SEO yapmadan önce, insanların yol tarifi istemek, birini aramak ve film sürelerini kontrol etmek için sesli arama özelliğini kullandığını aklınızın bir köşesine kazıyın.

  Google Benim İşletmem ve Sesli SEO

  İşletmeleri olanlar için yapılması gereken en önemli stratejilerden biri, işletmenizin Google Benim İşletmem'de listelenmesini sağlamaktır. Çünkü yerel sonuçlar, konum tabanlı sesli aramalarda en fazla yer alma eğilimindedir.

  Ne/Neden/Nasıl Gibi Sorular

  Ses için arama terimleri söz konusu olduğunda, kullanıcıların en çok dile getireceği arama terimleri listesi hazırlanmalıdır. Soru cümleleri, sesin en yaygın arama terimleridir. Yani: nerede, ne, nasıl, ne zaman, kim, neden gibi sözcükler sesli aramalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

  Sesli Arama ve SEO

  Google, sesli aramaları hedefleyen sayfalarda bir soru ve yanıt biçimi oluşturmak için de faydalıdır; çünkü Google, kullanıcı sorusunu soruları yanıtlayabilecek sayfaları tercih eder ve bunları sonuç sayfalarının üzerine yerleştirir. Kullanıcı dostu olmak her zaman önceliklidir ve aramalara hitap eden mobil kullanıcılarla, duyarlı bir tasarım web sitesine sahip olmak kesinlikle şarttır. Mobil kullanıcılar, hızlı bir yükleme hızına sahip olmakla birlikte, bir cihazda gezinmek için erişilebilir ve kolay bir site ister. Kısaca sesli arama ve SEO hakkında bilgiler paylaştık. Deneyimler ve tecrübeler hakkında bu kategoriden bilgi alabilirsiniz.
  Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir başarıda yoktur
  Beğeni

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Foruma Git: